تولید کننده ظرف یکبار مصرف کننده


ویژگی ظروف یکبار مصرف با کیفیت

ظروف یکبار مصرف بدلیل استفاده راحت و ارازن بودن یکی از بهترین گزینه برای رستوران ها، مهمانی ها و … است. برای انتخاب ظروف یکبار مصرف نیاز هست فاکتور های مهمی را در نظر بگیرید  از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد. رعایت نکات بهداشتی در هنگام تولید، برخورداری از ایمنی و استاندارد های لازم مهم است. و زیبایی و مدل های ظروف یکبار مصرف در اولویت های بعدی قرار دارد. سلامت ظروف یکبار مصرف بسیار حایز اهمیت است زیرا به صورت مستقیم با سلامتی مصرف کننده سروکار دارد. با توجه به نکات مذکور بر ان شدیم تا در مورد ویژگی ظروف یکبار مصرف با کیفیت با شما صحبت نماییم.

ظروف پلاستیکی یکبار

ظروف یکبار مصرف پلاستیکی

همه می دانیم که بسیاری از  ظروف یکبار مصرف، از پلاستیک تولید می شود. در شیمی و یا مهندسی مواد پلاستیک را بصورت پیلیمری تعریف می کنند که از ترکیب چند مواد ساده و مونومر تشکیل شده است. مونومر ها در طی فرآیند تولید دچار تغییر و تحولات زیادی می شوند که خاصیت سمی بودن انها خنثی می شود. زیرا اگر ماهیت انها تغییر نکند برای سلامتی مصرف کنندگان ظروف یکبار مصرف بسیار خطرناک خواهند بود.

ظرف یکبار مناسب نوشیدنی و مواد غذایی گرم

  باید توجه داشت که تمامی ظروف یکبار مصرف مناسب نوشیدنی ها و مواد غذایی گرم نیستند.  بهترین نوع ظروف یکبار مصرف برای نگهداری غذا و یا نوشیدنی گرم، ظروف یکبار مصرف گیاهی و آلومینیومی می باشند. ظروف سلولزی نیز به عنوان زیر مجموعه ای از ظروف یکبار مصرف شناخته می شوند.

 

علامت اختصاری روی ظروف یکبار مصرف

 شاید در هنگام استفاده از ظروف یکبار مصرف، علایم اختصاری روی آن توجه شما را جلب کرده باشد. در اینجا به بررسی این علایم می پردازیم

علامت اختصاری PS

علامت PS بر روی ظرف های یکبار مصرف به کرات دیده می شود. این علایم نشان دهنده مواد تشکیل دهنده انهاست. پی اس یا همان پلی‌استایرن محدود دمایی دارند و دمای استاندارد برای انها کمتر از 65 درجه سانتی گراد می باشد. و اگر دمای مواد غذایی بیشتر از 65 درجه باشد در بازه زمانی 15 دقیقه مواد مضر آن وارد غذا و نوشیدنی گرم می شود. که یکی از عوامل بیماری و سرطان می باشد

علامت اختصاری PP

 ظروف یکبار مصرف تولید شده با علامت اختصاری PP یا به عبارتی گرانول پلی پروپیلن بهترین نوع ظروف  یکبار مصرف برای مواد غذایی و نوشیدنی های گرم و می باشد. این ظرف ها تحمل دمای بالایی دارند و محدودیت دمایی ندارند. این ظروف یکبار مصرف مقاومت بیشتری هم دارند.

علامت اختصاری PVC

 بهتر است از این ظروف پلاستیکی استفاده ای نشود. زیرا آنها در تحمل دمای پایینی قرار دارند. و برای سلامتی انسان ها مضر هستند.

معایب استفاده از ظروف یکبار غیر استاندارد

استفاده از ظروف یکبار مصرف بی کیفیت، علاوه بر آنکه برای سلامتی مصرف کنندگان مضر است. در هنگام بازیافت  برای محیط زیست نیز مضر هستند.

ظروف یکبار مصرفی که در شرایط غیر طبیعی قرار می گیرند. مانند دمای زیاد، دمای انجماد و تابش نور خورشید انتقال مواد مضر موجود در این ظروف بیشتر است.

از ظروف بی کیفیت پلاستیکی در ماکروویو نباید استفاده کرد.

 

نویسنده: فرشته احمدی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *