products

products


دانستنی هایی در مورد ظروف پلاستیکی پت

اگر از مصرف کنندگان ظروف پلاستیکی یکبار مصرف هستید. حتما نام ظروف پلاستیکی پت را شنیده اید در این مقاله سعی داریم تا در مورد مزایای ظروف پلاستیکی پت با شما صحبت نماییم. پت یا پلاستیک پت یک نوع پلیمر ترموپلاستیک هست. پلاستیک پت در خانواده پلی استر ها قرار دارد و از آن ها برای تولید فیبر و یا الیاف استفاده می شود. از این پلی استر برای تولید ظروف پلاستیکی یکبار مصرف پت، پوشاک، و … استفاده می شود. بدلیل آنکه پت یا پلاستیک  پلی اتیلن ترفتالات یک ماده ضد آب و ضد رطوبت بسیار عالی است.

پلاستیک پت

همان طور که گفتیم پلی اتیلن ترفتالات پلیمری است که از آن برای تولید پلی استر استفاده می شود. از پلی اتیلن ترفتالات برای تولید  بطری های نوشیدنی استفاده می شود. ظروف پت مقاومت بسیار بیشتری نسبت به فلز و یا شیشه را دارد. ظروف یکبار مصرف پت بسیار شفاف و حالت کریستالی دارد به همین جهت برای دیدن محتویات درون ظرف مناسب است.

موارد استفاده از ظروف پت

ظروف پلاستیکی پت بدلیل آنکه وزن کمی دارند و مقاومت بالایی دارند برای نگهداری انواع نوشیدنی ها و هم چنین مواد غذایی گرم و فست فودی کاربرد دارند.

ظروف پت برای آنکه به سلامت مصرف کننده آسیب نرساند باید بتواند گواهی استاندارد جهانی دریافت نماید. ما در شرکت کاسپین پلاستیک آریا توانسته ایم کلیه آزمون های جهانی و ملی را پشت گذاشته و گواهی های استاندارد مورد نیاز را دریافت نماییم. زیرا سلامت مصرف کننده و حفظ محیط زیست برایمان یک ارزش با اولویت بالاست.

اگر به اطراف خود توجه نمایید، روزانه چندین بار از ظروف پت استفاده می کنید زیرا حمل و نقل این ظروف یکبار مصرف آسان است و قیمت مناسبی نیز دارند.

ظروف پلاستیکی پت علاوه بر صنعت مواد غذایی در پزشکی و صنایع دیگر نیز کاربرد دارد.  

هم چنین از پت در صنایع دیگر مانند نساجی نیز استفاده می شود، که با نام پلی استر شناخته می شود.

ویژگی های ظروف پلاستیکی پت

یکی از اصلی ترین ویژگی های پت غیر سمی بودن آن است. کلیه محصولات تولید شده با پت برای سلامتی انسان ها ضرری ندارد. و به همین جهت است که از آن در صنعت مواد غذایی نیز استفاده می شود.

ظروف پلاستیکی پت  هنگامی که در معرض مواد غذایی قرار میگیرند، واکنش شیمیایی بر قرار نمی کند. و طعم مواد غذایی تغییری نمی کند.

از دیگر ویژگی های مهم پت می توان به این نکته اشاره کرد که گاز کربن دی اکسید از آن عبور نمی کند.

قیمت آن نسبت به دیگر مواد ارزان است.

پت قابلیت بازیافت مجدد را دارد. پس از بازیافت در صنایع خودرو سازی نیز قابل استفاده است.

در هنگام تولید پت گازهای گلخانه ای آزاد نمی شود. و در نتیجه برای حفظ محیط زیست نیز مناسب است

قیمت محصولات پت

همان طور که گفته شد قیمت ظروف پلاستیکی تولید شده با پت، در مقایسه با دیگر مواد اولیه ارزان تر است. این موضوع به وضوح نشان می دهد که تمامی تولید کنندگان سعی میکنند برای بسته بندی محصولات خود از ظروف پت استفاده نمایند.

شماهم اگر کافه یا رستوران دارید و یا محصولی تولید می کنید می توانید از محصولات تولید شده با پت برای بسته بندی استفاده نماید. علاوه بر قسمت ارزان،  سلامت مشتری و محیط زیست نیز رایتان در اولویت بوده است.

ظروف پلاستیکی تولید با پت به دلیل قیمت مناسب  کیفیت عالی در هر مراسمی قابل استفاده است.

سخن پایانی

دراین قسمت سعی بر آن شد تا محصولات پت معرفی شود. مزیت های آن بیان شده و علت علاقه مندی تولید کنندگان جهت بسته بندی محصولاتش بیان شود.

قیمت ارزان و سبکی آن باعث شده است تا این ظروف به آسانی در بین مصرف کنندگان و تولید کنندگان شناخته شود.

شفاف بودن یکی دیگر از ویژگی های این ظروف است. که براحتی محتویات داخل ظرف قابل مشاهده است.

شما می توانید ظروف پلاستیکی یکبار مصرف را از شرکت کاسپین پلاستیک آریا سفارش دهید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *